Ok. Vysvětlení předchozího.

středa 14. prosinec 2011 13:34

http://newazerbaijan.blogspot.com/2010/10/socialism.html

Jen pro úplnost, proč je předchozí článek o Klementu Gottwaldovi.

Když jsem dnes ráno četla článek o Klementu Gottwaldovi v brožurce Jedeme na hory, která je v předchozím článku citována (a uvedena jako doslovný zdroj), napadlo mě, že úplně stejně mluví představitelé Evropského integračního uskupení.

Ta podobnost mi přišla zajímavá, protože i v současné době můžeme slyšet, že jsme součástí většího společenství (a sice evropského), že se nemusíme bát, že jsme příliš malí, abychom o něčem rozhodovali. Že jsme součástí mocného uskupení, které je pokrokové a které vede k budoucímu blahobytu všech lidí.

Úplně stejná rétorika je patrná z tohoto konkrétního projevu Klemanta Gottwalda.

Mám plánu najít podobné výroky od současných představitelů jak českých, tak evropských.... To je ale spíš otázka trochu pozdější doby, teď začáná zkouškové, takže moc času na "poflakování" asi nebude....

 

A hlavně bych chtěla uvést na pravou míru svoje postoje. Nejsem příznivce KSČM ani KSČ ani NSDAP ani ČSSD. Ani nemám v plánu se v budoucnosti k žádné z těchto stran hlásit. Dále nejsem příznivcem Evropské unie ani žádné z jejích institucí.

Článek o Klementu Gottwaldovi tedy neměl žádným způsobem vyjádřit podporu jeho osobnosti ani jeho straně a už vůbec ne formě vládnutí, ke které se jeho ideologie hlásila (a hlásí). Měl jen naznačit jistou paralelu mezi současným a minulým režimem.

 

Monika Osičková

Monika Osičková

Monika Osičková

"Nemysli. Když myslíš, tak nemluv. Když mluvíš, tak nepiš. Když píšeš, tak nepodepiš. Když podepíšeš, tak se nediv." — Jan Werich

Jinak... Jsem úplně obyčejná holka, kterou zajímá svět kolem... Povahou víceméně idealistka, takže doufám, že vše se jednou v něco lepšího obrátí.... (A že tu přece nemůže být tak špatně .... Respektive všechno špatně :o)

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora